Programación

DESCARGA EL PROGRAMA


RESUM DELS ACTES

DISSABTE 24 D’AGOST

17.30 h - Plaça de Sant Miquel i Carrer Major

Ganga Food Night

DIVENDRES 30

19.30 h - Fossar de Santa Tecla

Festival Essències 4a edició

DISSABTE 31

12.30 h - Museu Comarcal

Inauguració de l’espai Palau Ferré

19.30 h - Fossar de Santa Tecla

Festival Essències 4a edició

DIUMENGE 1 DE SETEMBRE

8.00 h - Toll de la Bagra (Riu Anguera)

Festival de pesca de La Bagra

12.30 h - Museu Comarcal - Sala París

Exposició del pintor Iago Pericot

Tot el dia a la Plaça Sant Francesc

Posa’t la Gorra

18.00 h - Església de Santa Maria

Concert d’orgue

DILLUNS 2

19.00 h - Sala Sant Feliu

Inaguració de l’exposició “Pintant Montblanc”

DIMECRES 4

18.00 h - Biblioteca Josep Conangla i Fontanilles

Contacontes

19.30 h - Hospital Santa Magdalena

Cecilio Tieles al piano.

DIVENDRES 6

19.00 h - Sala de Les Corts Catalanes

Ple d’Honors i Distincions

19:30 h - Sala d’actes del Museu A. de Montblanc

Presentació de la cursa del CAM

20.00 h - Biblioteca Josep Conangla i Fontanilles

Tertúlia “El Pintor que cremava els seus quadres”

22.00 h - Plaça Poblet i Teixidó

Cantada d’havaneres amb Habana Vieja

00.30 h - Aparcament de Sant Miquel

Cucània, 3r aniversari de la Cucafera

DISSABTE 7

11.00 h - Sala de Plens

Pregó de Festes

12.00 h - Església de Santa Maria

Repicada de campanes

12.00 h - Pla de Santa Bàrbara

Tronada d’inici de la Festa Major

12.00 h - Carrers i places de la Vila

Cercavila i pregó popular de festes

12.00 h - Plaça de Sant Francesc

25 anys de família Torraire

13.30 h - Plaça Major

Concert-vermut de Gralles

16.30-19.30 h - Plaça Conca de Barberà

Parc d’Inflables

16.30-19.30 h - Claustre de Sant Francesc

36è Torneig Escola Escacs Montblanc

17.30 h - Plaça Major

Diada Castellera

18.00 h - Camp municipal Josep Gomis

Partit de lliga

19.00-04.00 h - Plaça 1 d’Octubre

Musicall 2019

19.30-21.30 h - Plaça Sant Francesc

Copa Catalunya de Sardanes

20.00 h - Església de Santa Maria i Plaça Major

Salve Solemne i Seguici Popular

22.00 h - Santuari de la Serra

Vetlla de la Nativitat de la Mare de Déu

23.30 h - Plaça Major

12a Beu les Bèsties

00.00 h- Plaça Sant Francesc

Concert amb Star Ways i Dj Guateque

01.00 h - Plaça Major

Nit Jove amb La Prole Band

DIUMENGE 8

07.00 h- Carrers i places de la Vila

Matines del Ball de Bastons i dels Dimonis de Montblanc

08.00 h - Carrers i places de la Vila

Matines dels grups de grallers de la Vila

11.00 h- Santuari de la Mare de Déu de la Serra

Ofici Solemne Major de la Parròquia i la Vila en honor a la Patrona de Montblanc.

Seguidament a la Plaça Major

Ballada del Seguici Popular

17.30 h - Complex Esportiu Josep Gomis

3 x 1 VII Memorial Joan Ramon Dulcet.

18.00 h- Pavelló Casal Montblanquí

Concert amb l’orquestra Swing Latino.

Tot seguit a la terrassa del Casal Montblanquí

Ballada de sardanes amb la Cobla Onze de Setembre.

18.00-19.30h- Pl. de St. Miquel - Pl. Major - Pl. i església de St. Francesc

La Convidada dels Veguers

23.30 h - Pavelló Casal Montblanquí

Ball amb l’orquestra Swing Latino.

00.00 h - Aparcament de Sant Miquel

FLAIX CLUB de FLAIXFM amb Sergi Domene, Jordi Vèliz i Carles Herèdia.

23.00 h- Plaça dels Torraires

Concertde Leitmotiv i sessió de DJ

DILLUNS 9

08.00 h- Carrers i places de la Vila

Matines dels Grallers Montblanc.

11.00 h - Església de Santa Maria

Ofici Solemne en honor al Patró de Montblanc.

Seguidament a al Plaça Major

Ballada del Seguici Popular

17.45 h- Carrers i places de la Vila i Plaça Major

Cercavila i Ballada del Seguici Petit

Seguidament a la Plaça Sant Francesc

Cucània Kids amb El Pot Petit

18.00 h- Pavelló Casal Montblanquí

Concert amb l’orquestra Maravella

Tot seguit a la terrassa del Casal Montblanquí

Sardanes amb la Cobla Orquestra Maravella.

21.00 h - Carrers i places de la Vila

Correfoc infantil

23.30 h - Muralla de Sant Francesc

Nit de cantautors amb Marc Cubero i Joan Reig & Refugi. Tast de vins de la DO.

23.30 h - Pavelló Casal Montblanquí

Ball amb l’orquestra Maravella.

DIMARTS 10

12.00 h - Teatre-cinema Casal Montblanquí

Cinema infantil: Pel·lícula Angry Birds 2.

12.00 h - Pavelló Casal Montblanquí

47enes JIF amb el grups “Ballet folklòric krujevà” i “Ballet folclórico de Tamaulipas”.

17.00 h- Carrers i places de la Vila

CorreMusic’s Street Festival amb la participació de Bandarra Street Orkestra, Sidral Brass Band i ZeBRASS.

19.00 h - Museu Comarcal

Projecció del documental: “Iago Pericot. La conquesta de la innocència”

22.30 h - Carrers i places de la Vila

Gran Correfoc, amb la participació dels Dimonis de Montblanc, el Drac de Mont-blanc i colles convidades.

22.30 h - Pavelló del Casal Montblanquí

Teatre amb l’espectacle “Bona Gent” de Quim Masferrer.

00.00 h - Plaça Major

Festa dels 80’s amb Dj Energy.

00.30 h - Plaça Sant Francesc

Nit Jove amb Zoo, Doctor Prats i Ernest Codina.

DIMECRES 11

11.00 h- Plaça de Sant Francesc

Ofrena Floral amb l’actuació de la Coral Flor de Lis.

DIVENDRES 13

19.00 h- Hospital de Santa Magdalena

Terrània – Inauguració de l’exposició BLAUS

20.00 h - Sala Sant Feliu

Terrània - Inauguració de l’exposició Binomi Home-Terra

DISSABTE 14

Pavelló Casal Montblanquí

3a Fase d’Interclubs de Patinatge

Lloc i hora per confirmar

Actes de la Setmana cultural de l’Associació Andalusa

DIUMENGE 15

10.00 h - Aparcament Caprabo

Pedalada popular 2019

12.30 h- Sala de Les Corts Catalanes

Festa de l’esport

Acte de reconeixement als esportistes montblanquins.

19.00 h- Pavelló del Casal Montblanquí

Festa de la Gent Gran

Acciones de Documento